CCTV Kamera ve DVR Kayıt Cihazı Nedir?

Efza
Güvenlik Sistemleri

Güvenlik Kamera Sistemlerinde CCTV Nedir, DVR nedir?

Efza Bilişim ve Güvenlik Sistemleri, CCTV kamera sistemleri, işyerlerinin, konutların, sitelerin vb. güvenlik ihtiyacı duyulan her yerde kullanılan sistemlerdir.

CCTV Nedir? CCTV Açılımı Nedir?

CCTV, kameralar aracılığıyla alınan görüntünün belirli bir konuma iletildiği sisteme verilen isimdir. CCTV açılımı, “Kapalı Devre Televizyon” anlamına gelen “Close Circuit TeleVision” kavramından türetilmiştir.

Günümüzde CCTV çözümleri, gelişen teknolojiye paralel olarak kullanıcı ihtiyacına göre çeşitlenebilmektedir. CCTV sistemler, kullanım amacı ve yerine bağlı olarak işletmelerin ihtiyacına uygun farklı çözümler sunabilmektedir.

DVR Kayıt Cihazı Nedir?

CCTV sistemlerinde, güvenlik kameraları üzerinden gelen görüntüyü kayıt altına alabilen cihazlara Dijital Kayıt Cihazı (DVR) adı verilmektedir. Dijital Kayıt Cihazları kompakt bir yapıya sahip olup görüntü ve ses kaydı, uzaktan izleme, yedek alma, kayıtların oynatılması gibi özelliklere sahip olabilmektedir.

Siz de aşağıdaki Efza Bilişim ve Güvenlik Sistemleri ile iletişim formu ile iletişime geçebilir ya da 0536 256 11 68 nolu telefondan satış temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.

Top